hgs yükleme
mega888

Akdeniz Dedektör

Dedektör nedir, Nasıl Çalışır, Ne İşe Yarar?

Dedektör Nedir? 


Yer altına gönderdiği sinyallerle değerli olarak nitelendirilen maddeleri dalgalar şeklinde sinyallerden geri bildirim alan cihazlara dedektör denir. Dedektörler genelde toprak altına elektromanyetik sinyaller iletir, bu sinyallerden gelen verileri kullanıcısına değer olarak gösterir.

 

Genelde defineciler, yer altı araştırması yapan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Dedektör türlerine göre arama amaçları farklıdır. Kullanacağınız cihaz türleri arama isteğinize göre farklılık gösterir. Altın aramak isteyen bir kişi metal dedektörü kullanmalı iken, farklı elementler arayan kişiler başka türlerde cihazlar kullanması gerekir.

 

Dedektör Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

 

 

İyi Dedektör Nasıldır?

 

En iyi dedektör taribi diye birşey yoktur. Gerçekten işinize yarayan dedektör en iyisidir. Bir defineci A markasından memnun iken, diğer B markasını tercih etmektedir. Sizin kullanım amacınıza uygun dedektörü seçtiğiniz sizi başarıya götürür. Definecilerin en büyük yaptığı hatalar şudur: "Cihazı tanımadan arama yapmak" İyi bir definecilerden gelen yorumlara dikkat ettiğimizde bize bazı tavsiyelerde bulunuyorlar. Bu işe yeni başlayanlar genelde cihazlarını iyice tanımamakta ve cihaz özelliklerini, arazi yapısını, ne aradığını tam olarak bilmediklerinden dolayı başarısızlığa uğramaktadırlar. Başarılı biri cihazı ile bütünleşir, ne aradığını bilir. Arazi yapısını iyi tanır. Dedektörler hakkında böyle bir görüş vardır.